Konkursid: Väike Draamafestival ja Kooliteatrite festival

Väike Draamafestival

13.märtsil 2015. aastal kogunesid kõik viis Audru valla 1.-4.klasside teatritruppi Lindile, et pidada koos üks vahva teatripäev veel enne, kui kevadvaheajale minnakse. Üllatusesinejaks olid Lindi lasteaia Päikeserühma 2-4 aastased lapsed, kes õpetajate Anu Küberi, Eve Naudi ja Kärt Jürgensi juhendamisel olid selgeks õppinud vahva näidendi „Kukeke ja Kanake“.
Lavastustele andis tagasisidet žürii:
Vilma Ilves – Rahvusvaheliste nukuteatrite ühenduse UNIMA Eesti Keskuse President
Rein Agur – UNIMA Eesti Keskuse liige ja vabakutseline lavastaja
Riina Buldas – UNIMA Eesti Keskuse juhatuse liige ja marionett nukujuht.
Ene Täht – Audru Valla humanitaarteenistuse juhataja.
Krista Kingo – Audru Valla Noorsoo- ja kultuuritöö juht.
Marge Massa – Lindi külavanem, harrastusnäitleja.

Lavale tulid:
Aruvälja LAAK „Kolm sõpra Prostokvashinost“ juhendaja Ruth Kalde. Zürii andis välja kiituskirja Kogu kool laval.
Audru Kool „Isevärki koolitund“ juhendaja Silvi Tolmats. Zürii hindas Väga hea materjali valiku eest.
Lindi LAAK „Omamoodi Punamütsike“ juhendaja Ene Säde. Zürii kiitis kogu truppi Südameid liigutanud ansambli eest.
Jõõpre Kool „Putuk! Putuk!“ juhendaja Helle Kirsi. Zürii arvates parim tänapäevane Romio ja Julia.
Lavassaare LAAK „Midrimaa“ juhendaja Gisela-Angela Aasa. Zürii tänas Rahvusliku trio ja tööka duo eest.

Väljastati eripreemia kolmele näitlejale kõige meeldejäävamate rollide eest. Preemia pälvisid Lavassaare koolist Marleen Kärner – jutustaja, Jõõpre koolist Kasper Tate – mesilane ja Aruvälja kooli Adrian Kozlov – kass Matrjoškin.

Aitäh kõikidele osavõtjatele! Kohtume taas järgmisel aastal.

Pilte saab näha siit https://picasaweb.google.com/lindilasteaed/VaikeDraamafestival2015

Pärnu Kooliteatrite festival

14.03.2015 toimus Pärnu Noorusemajas Kooliteatrite festival. Meie 1. klass koos juhendaja Ene Sädega astusid lavale nukulavastusega “Omamoodi Punamütsike”. Meie näitetrupp sai palju kiita – lavastuse terviklikkus, muusikaline lahendus, näitlejate väga hea diksioon, meeskonnatöö, nukkudega edasi antud tegelaskujud jne.  Väga hea ansamblimängu eest pälvisid eriauhinna Pärnu Vanalinna põhikool lavastusega “Vikerkaar” (juhendaja Tiiu Maide) ja Lindi lasteaed-põhikool “Punamütsikesega” (Ene Säde).  Vabariiklikule Kooliteatrite festivalile saadetakse Pärnut esindama Jõõpre Kooli noored näitlejad, Helle Kirsi loodud ja lavastatud näidendiga “Putuk! Putuk!”

Pildid leiate siit: https://picasaweb.google.com/lindilasteaed/KooliteatriteFestival2015