Meeldejäävat isadepäeva teile meie armsad isad!

Armsad isad, vanaisad, onud ja teiega kõrval olevad emad, vanaemad, tädid….

Nii nagu ei saa olla ühtki inimest ilma emata, ei saa olla kedagi ka isata.

Vikipeedia kirjutab:

Isa on meessoost lapsevanem. See tähendab mees, kes koos emaga on osaline lapse sünnis. Isa üks ülesandeid on lapse üleskasvatamine koos emaga kuni lapse täisealiseks saamiseni.

Põhimõtteliselt on olemas kolme tüüpi isasid: bioloogiline,  sotsiaalne kes on lapse kasvatja kuid ei pruugi olla bioloogiline ja psühholoogiline isa keda laps näeb isana.

Vaadates ringi olen kohanud kõiki tüüpe. Ja see, et 1988 aastast tähistatakse isadepäeva ka eestis on igati rõõmustav. Isadepäev on püha, millega märgitakse ära meeste roll laste kasvatamisel ning avaldatakse tänu isadele ja vanaisadele.

Mina tahan tänada meie maja laste isasid, kes on alati oma lastele olemas, kes on isad ka teiste isade lastele. Samuti minu suur tänu isadele kes aitavad jõu ja nõuga ning panustavad tänapäeval kõige defitsiitsemat vahendit „aega“, et meie maja ikka mõnusam ja lapsesõbralikum saaks. Aitäh isa kes sa aitasid vanapaberirallil raskeid koormaid kanda, isa kes aitab helitehnikaga toimetada, aitäh isa kes sa võtsid 2 päeva aega ja tegid meie kooli sülearvutid igati kiiremaks ja turvalisemaks, aitäh isa kes sa oled kohe nõus ettevõtma puutöö, et parandada või uusi vajalikke vahendeid meile meisterdad. Neid  näiteid võib veel palju tuua.

Hea isa, kes sa vahest tunned, et   meile ühiskonnas on väga kõrged standardid lapsekasvatuses ja arvad, et põrud kohutavalt, kui me oma lastele kanapihve annad ja neil hommikul televiisorit vaadata lased.

Tea, et sa ei ole kohutav lapsevanem

….. kui sa ei oska oma lapsi nii tervislikult sööma panna, nagu seda teevad su sõbrad. Nad kasutavad ilmselt kahtlast ja arvatavasti ebaseaduslikku hüpnoosivormi.

……  kui sa mõnikord oma laste peale karjud. Sul on kodus väikesed diktaatorid.

….. kui sa ei oska neid alati rahulikult korrale kutsuda, kui nad jälle mingi pahanduse uskumatult loovalt välja mõtlevad.

…..  sa eelistaksid pigem tööl olla.

……  kui sa lihtsalt ei suuda ära oodata, millal nad magama lähevad.

Mitte iga hetk ei ole lapsevanemana nauditav – seda on kerge unustada. Kuid sa oled väikeste laste vanem ja sa tead kindlasti, et on hetki, mis pakuvad imetabast rõõmu ja sa ei suuda isegi seda õnne uskuda, et saad nende väikeste inimeste seltsi nautida.

Vahvat isadepäeva teile!

Ulla Orgusaar