Õnnitlused Eesti Vabariigi 98. sünnipäevaks

Mu daamid ja härrad, nende pojad ja tütred, suurimad sõbrad.

Täna tähistame oma kodumaa, Eesti sünnipäeva. Oleme rõõmsad ja elevil. Laulame ja tantsime, loeme luuletusi, maitseme eesti toitu ja õnnitleme kõiki eestlasi oma isamaa sünnipäeval. Mulle meeldib nii väga mõelda, et tõeline Eesti ei elutse kuskil Toompeal, kesk tähtsaid otsuseid ja allkirju, vaid on osake kõikidest ja kõiges. Metsad, rabad, jõed, järved  koos taimede, loomade, lindude, kalade ja putukatega, linnad, külad, majad mis on meile kodudeks ja kohaks, kus tunneme ennast koduselt. Kodumaa peitub kõiges, mida omaks pead, kõiges millega ja kelle seltsis ennast koduselt ja turvaliselt tunned.

Üheks lisandiks eestlaseks olemise juures on esivanemate riided, karedast villast ja mustrilised. Olen kuulnud ka ütlust, et eestlasest kalamehel pole vaja karta eksimisest pääsemiseks, kandku vaid naise kootud kampsunist ning võib kindel olla, et järgmisel hommikul taas naabrikuke kiremist kuuleb.

Minu – meie inimesed on siin, osad on hetkel kõrval, kuid suur hulk on eemal, kuid iga rakuga tunned neid enda lähedal enda osana.

Koolijuhina tänan kõiki häid inimesi, kes on südames ja tegudes meie maja – Lindi Lasteaia-Algkooli inimesed.

Nedest paljudest tahan välja tuua mõned nimed- Anne Orav, Jüri Kivirand, Ivo Tart, Tiiu Tammer, Silvi Arukase, Tormi Raid, Linda Mulk, Tiiu Sommer, ja muidugi paljud-paljud lapsevanemad.

Uhke on olla Lindikas. Igast imepisikesest seemnest, ühest mõttest, ühest unistusest, ühest killukesest armastusest võib sündida uus hiilgav idee nagu eelnevatl aastatel on sündinud mängumajakas, Väike Draamafestival, Südamest Sinule, Meie Küla Pidu jne….

Mulle meeldivad eesti vanasõnad ja täna tahan meelde tuletada neist ühe – Sõprus on rohkem väärt kui raha.

Soovin teile head algavat Eesti Vabariigi 98. sünnipäeva! Elagu Eesti!”

Ulla Orgusaar

vabariigi aastapäev 98-page-0