Südamest Sinule – heategevuskontsert

Südamest Sinule kuulutus

Heategevuskontsert Südamest Sinule Lindi Lasteaias-Algkoolis

Elus on ikka nii, et kõigega me ise hakkama ei saa ning vajame kaasinimeste abi, nõu ja head tahet, et oma vajadusi või unistusi täide viia. Ja küll on siis hea tõdeda, et meie ümber on tegelikult nii palju neid inimesi, kes ei pea paljuks tulla appi andes oma aega, andeid ja head tahet teiste heaks.
Eelmisel aastal 1. märtsil toimus Lindi koolimajas suurepärane kontsert “Südamest Sinule”. Heategevusliku kontserdi mõte sündis juba õppeaasta alguses, et soetada koolile korralik digiklaver. Algasid läbirääkimised erinevate muusikainimeste ja kollektiividega. Kätte jõudis jõuluaeg ja meie jaoks sündis jõuluime – saime kingituseks digiklaveri! Selle kinkis meile Janno Feofanov. Kontserdi korraldamine oli aga täies hoos ja nüüd seadsime uue eesmärgi – koguda raha meie maja suurepäraste võimalustega saali ja lava paremaks kasutamiseks. Vaja on nii korralikku helitehnikat kui ka valgustust.
Vajaliku rahaseemne istutamiseks tulid oma hea tahtega appi mitmed muusikud nii oma majast, naabrusest kui ka kaugemalt.
1.Lindi kooli ja lasteaia laululapsed õpetaja Anne Paiste juhendamisel.
2. Vokaalansambel “Reedene rõõm” Tõstamaalt.
3. Lapsevanemate duett Kaidi Feldmann ja Ly Merirand, klaveril saatis duetti Toomas Voll.
4. Kaie Seger koos tütre Pauliine Mäesaluga.
5. Kaie Segeri tantsulapsed Pärnust
6. Jüri Vlassov ja Ado Kirsi
7. Alen Veziko
8. Pärnu Kunstikooli õpilastööde näitus
9. kohvik koduküpsetistega
10. Üllar Kallau helitehnik
Sellel aastal toimub kontsert 7.märtsil kell 15.00. Esinejad on samuti meile lähedalseisvad inimesed. Ja kontserdi mõte ei ole pelgalt raha teenimine vaid mitu korda olulisem on siiski positiivse elamuse saamine. See, et meie omad lapsed saavad esineda suuremale publikule, et me kuuleme ja näeme oma piirkonna inimesi laval (kellest paljud midagi ei teagi), et külla tulevad tuntud muusikud ja kõike seda rõõmsast südamest. See energia mis koos olemisest ja musitseerimisest saadakse on kokkuliitev ja võimas. Miks me peame leppima näiteks sellega, et palju kaugemal tuntakse meie nt meie küla inimest kui kuulsust, aga me ise ei tunnegi teda, pole teda oma silmaga näinud, ega elavas esituses kuulnud. Teiseks peavad meie oma lapsed läbi enda kogemuse ja emotsiooni jõudma mõistmiseni, et silma paista on palju targem heade asjade, kui halva tähelepanuga. Et tuleb õppida, harjutada, vahel ka ennast ületada, et jõuda oma eesmärkideni. Elav näide ja tõestus on kõige parem.
Kuid jah, kahjuks siiski päris ilma rahata ei saa. Teine boonus on see kui me teenime kasvõi niipalju, et igal aastal natukenegi oma maja kaasaegsemaks muuta. Meil on ilus maja ja suur võimla, mis on ühtlasi ka Lindi piirkonna kultuurihooneks. Selleks, et maja kasutamisaktiivsus ja kvaliteet tõuseks, on vaja täiendada veelgi lavatehnikat ja valgustust. Eelmisel aastal koguti heategevuskontserdi ja annetustega kokku 960 eurot. Selle eest ja projektist saadud toetusega on nüüd majas olemas 10 prožektorit koos lisadega. Vaja on uuendada helitehnikat ja täiendada valgusparki.

Kuna saal on ideaalne sportimiseks on kindel soov tulevikus rajada majja grossingu trenažöör- süsteem, mis on atraktiivne treeningvahend nii öelda „sünnist surmani”.

Kas teadsite, et Eestis on teadaolevalt üks rahva annetustest valminud suur ehitis? See on üle 100 aasta tagasi valminud Rahvusooper Estonia. Kuulsaim Estonia ehitusega seotud legend pajatab, kuidas poeet Juhan Liiv tahtis kogu hingest maja valmimisele kaasa aidata ja andis ära oma ainsa pintsaku, sest raha tal anda polnud. Meil ei ole vaja, et inimesed nii drastilisi vahendeid kasutades oma abi annavad. Pigem tulge ja nautige 7. märtsil heategevuskontserti „Südamest Sinule”. Üllatusesineja Lea Dali Lioni kõrval astuvad üles nii väikesed kui ka suured Lindi piirkonnaga seotud inimesed ja külalised.

1. Pasunakoor “Õnn tuli õuele”
2. Lindi lapsed
3. Lindi koolilaste ansambel
4. Kaidi Feldmann ja Kirsika Maamägi
5. Untsakad
6. Lindi lauljad
7. Maret Palusalu
8. Kaie Seger ja Chiks
9. Laulukoor Ajapuudus
10. Lastega tegeleb Pipi
11. Üllatuskülaline Lea Dali Lion!
12. Päeva juhivad Ulla ja Karl Orgusaar

Avatud on kohvik, arveldamine sularahas.
Pilet täiskasvanule 5 €, lastele 1€, Lindi Lasteaia-Algkooli õpilastele ja alla 1m mudilastele tasuta. Kõik tulud lähevad Lindi koolimaja lavatehnika soetamiseks.