Pianist Diana Liiv mängib klaveril kuulsaid palasid Pjotr Tšaikovski balletist “Pähklipureja” ning jutustab muinasjuttu, millel ballett põhineb. Jutu juurde näeb ekraanil kauneid muinasjutupilte ning katkendeid balletietendusest. Olenevalt õpilaste vanuseastmest lisandub rohkemal või vähemal määral ka kooliprogrammis käsitletavat infot helilooja ja teose ajaloolisest taustast. Küsimuste-vastuste ning ülesannete kaudu saab ka publik osaleda musitseerimisprotsessis. “Pähklipureja” on ühtlasi nii üks maailma kuulsamaid ballette kui ka armastatud jõulumuinasjutt. See on kõrvuti “Luikede Järvega” balletikunsti klassikalise pärandi tippteos ning Tšaikovski muusika üks eredamaid näiteid.
Külalised kogunevad Stahlbaumide koju jõulupeole. Nende seas on Drosselmeyer, Marie ja Fritzi ristiisa. Ta on võtnud kaasa suurepärase kingituse: Pähklipureja nuku.
Lapsed ootavad kannatamatult, millal nad saavad näha jõulupuud ning kingitusi. Lõpuks esitletakse külalistele kaunilt ehitud kuusepuud.
Ootamatult ilmub mustkunstnikuks riietunud Drosselmeyer ning lapsed ei tunne teda ära. Salapärase külalise võime äratada mänguasju ellu, võlub, kuid ühtlasi ka hirmutab lapsi. Nende rahustamiseks võtab Drosselmeyer maski eest ning lapsed tunnevad ta ära.
Marie tahab elluärganud leludega mängida, kuid need on juba ära koristatud. Tüdruku lohutamiseks annab Drosselmeyer talle Pähklipureja nuku…
Pianist Diana Liiv on juba alates 1998. aastast tegelenud klassikalise muusika lastele ja noortele sobivas vormis tutvustamisega ja elavas esituses klassikalise muusika viimisega haridusasutustesse. Sellel eesmärgil on loodud kontserdisari “Klaverijutud”, mis keskendub lasteaia ja algklasside vanuses lastele suunatud programmidele ning kontserdisari “Mõisamängud”, mis viib eesti parimate interpreetide esituses klassikalist muusikat mõisakoolidesse. Koostööd on tehtud muuhulgas Eesti Kontserdi ning Tallina Filharmooniaga. Ilmunud on kaks muusikapedagoogilist lasteraamatut ja CD-plaati: “Klaverijutt. Neli heldet haldjat”ning “Klaverijutt. Võluvitsa vägi”.